Marta Mrzygłód – miejsce nr  3  na liście konfederacji w okręgu  15

Reakcja na „Tęczowy piknik” w Tarnowie

09.07.2023 r.
Marta Mrzygłód
Rdn Piknik

– To wprowadzanie tylnymi drzwiami ideologii LGBT do szkół i przedszkoli – mówią jednym głosem przedstawiciele Konfederacji Korony Polskiej i stowarzyszenia Przyjazny Tarnów. To reakcja na objęcie przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę patronatem trzeciej edycji tarnowskiego 'tęczowego pikniku’.

Jak mówi przewodnicząca Konfederacji Korony Polskiej w okręgu 15 Marta Mrzygłód, takie pikniki podważają podstawowe wartości rodziny.

– Z miłością do każdego człowieka, tolerancją i pełną wolnością wyboru. Niech każdy żyje z kim chce, ale nie wynośmy seksualizacji do życia publicznego, w którym uczestniczą nasze dzieci, bo to jest ideologia szkodliwa. Także mówimy 'nie” szkodliwej ideologii LGBTQ+ w kontekście ochrony podstawowych wartości rodziny i mówimy 'stop” dewiacji naszych dzieci.

Jak dodaje Stefan Weigel-Milleret z Konfederacji Korony Polskiej, pod przykrywką sympatycznej imprezy wprowadzana jest groźna ideologia.

– Za tęczowym piknikiem kryje się bardzo niebezpieczna ideologia próbująca budować świat o nowe założenie a mianowicie, że płeć nie jest kryterium biologicznym lecz kulturowym, że nie rodzimy się mężczyzną lub kobietą a wszystko co od tego odbiega jest po prostu zaburzeniem. Możemy wedle własnego uznania i wedle potrzeb określić własną płeć.

Jak mówi prezes stowarzyszenia Przyjazny Tarnów Tadeusz Mazur, wszystko co nienormalne dzieje się w Tarnowie, tak samo nienormalna jest promocja LGBT.

– My jako stowarzyszenie nie zgadzamy się z promowaniem wszelakiej nienormalności. Normalnym zachowaniem, normalnym życiem jest zdrowa polska rodzina, zdrowe miasto Tarnów i będziemy dążyć do tego z każdym ugrupowaniem, z każdą partią polityczną do tego aby wprowadzić w Tarnowie normalność.

Jak mówi Mirosław Poświatowski, dwa lata od wręczenia prezydentowi Tarnowa Romanowi Ciepieli petycji sprzeciwiającej się promocji ideologii LGBT przez tarnowski magistrat, obejmuje patronat nad tym piknikiem.

– Nie wiemy dlaczego pan prezydent uparł się popierać jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych firmując autorytetem nie tylko swoim lecz sprawowanego przez siebie urzędu tego rodzaju destrukcyjne działania. A my występujemy po prostu w obronie rozumu, w obronie wartości, które zbudowały naszą cywilizację, logiki, nauki, w obronie wartości chrześcijańskich. A pan, panie prezydencie w obronie jakich wartości stoi?

Do tematu będziemy wracać. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela będzie naszym gościem we wtorkowym programie Słowo za słowo na antenie RDN Małopolska.

Zapraszam do przeczytania i posłuchania krótkiego wywiadu w RDN.pl. Link do wywiadu: https://rdn.pl/184966/tarnow-jest-reakcja-na-teczowy-piknik-i-patronat-prezydenta/